Naše aktivity

Vítáme Vás ve školním roce 2021 - 2022

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

počet chlapců

počet dívek

TRVALÝ POBYT

Ústí

Janová

Hovězí

Prlov

Leskovec

Seninka

Lužná

Val.Polanka

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 19 dětí. V letošním roce máme 4 děti s povinným předškolním vzděláváním, 6 dětí 4 - 5 letých, 6 dětí 3 - 4 letých a 3 děti 2-3leté, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

16. 09. 2021

Míša Kulička – divadlo Maringotka

Dnes se uskutečnilo první divadelní představení v novém školním roce. Bylo to velké překvapení hlavně pro „nové“ děti. Se zájmem sledovaly, jak se takové divadlo staví a co je k tomu potřeba.

Konečně zvoneček zazvonil a divadlo mohlo začít. Děti si procvičovaly pomocí „Hejného metody“ číselnou řadu 1-10, určovaly, co je více a méně a přiřazovaly barevné kartičky do správných košíků a zkoušely zavázat mašličku – uzlík. Seznámily se s maňásky – medvídkem, Kašpárkem, oslíkem a s prasátky. Zazpívaly si s maňásky lidové písně, které doprovodily i pohybem. Děti si povídaly s medvídkem o tom, co je potřeba mít ve školce, co se ve školce všechno děje, jak se jmenují jednotlivé místnosti a každý si vzpomněl na svou značku – obrázek.

Ve školce je prostě prima