Naše aktivity

 

 

 Vítáme Vás ve školním roce 2019 - 2020

 

 Školní rok 2019 – 2020

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

22

počet chlapců

11

počet dívek

11

 

TRVALÝ POBYT

Ústí

15

Hovězí

  1

Janová

  1

Valašská Polanka

  1

Prlov

  4

Vsetín

  0

 

 První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 22 dětí. V letošním roce máme 3 předškoláky a 7 přijatých dětí, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

23. 09. 2019

Míša Kulička – divadlo Maringotka

Dnes k nám poprvé v letošním školním roce přijelo divadlo Maringotka s pohádkou „Míša Kulička". S Míšou jsme si zopakovali, co všechno ve školce potřebujeme, co děláme celý den. Zacvičili jsme si, zazpívali, učili se zavazovat tkaničky a počítat. Bylo to prima a už se zase těšíme na další pohádku.

 

07. 10. 2019

Ježek Bodlinka – divadlo Maringotka

Děti pomáhaly kašpárkovi vyjmenovat hlavní znaky podzimu, také zjistily, jak se vyrábí papírový drak a procvičily si pravou a levou stranou. S lesní vílou Lesankou si děti povídaly o lese, stromech, rostlinách a lesních zvířátkách. Maňásek ježek, myška, liška, čáp a vrána dětem povídali, jak se chystají na zimu a co si musí nachystat do pelíšku. Společně si zazpívali známé písně o zvířátkách a to nejdůležitější – uspali zvířátka i celý les.  

 

12. 11. 2019

Vesmírná pohádka – divadlo Maringotka

Z oblohy si pro nás přiletěla hvězdička a vyvezla nás raketou až do Vesmíru. Zahráli jsme si na astronauty a přistáli na Měsíci. Tam jsme si povídali o naší krásné planetě Zemi, která se otáčí a zároveň obíhá kolem Sluníčka.

Nakonec jsme si slíbili, že se budeme o naši planetu Zemi starat tak, aby byla stále krásná a čistá.

 

04. 12. 2019

Mikulášská nadílka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší,…... a opravdu, za dveřmi jsou dva čerti, kteří řinčí řetězi a hudrují!!! Bojím, bojím. Naštěstí jsme uslyšeli andělské a mikulášské zazvonění. Paní ředitelka opatrně otevřela dveře, a když viděla pana Mikuláše s andělem, vpustila je do školky. Mikuláš se na čerty zlobil a vysvětlil jim, že v naší školce jsou přece jen samé hodné děti. To se nám ulevilo.  Zazpívali jsme Mikuláši, andílkovi a čertům písničky a básně, které jsme měli nacvičené k rozsvícení vánočního stromu v obci. Mikuláš se nás ještě ptal, zda jsme poslušní nejen ve školce, ale i doma. Za to, že jsme tak šikovní, odměnil nás mikulášským balíčkem.

 

17. 12. 2019

Ježíšek

Na dnešní den jsme se velmi těšili a netrpělivě očekávali zazvonění zvonečku. Dočkali jsme se – hurá, Ježíšek nám přinesl plno hraček a didaktických pomůcek: mluvící panenku, vysavač, varnou konvici, pokladnu, žehlicí prkno s žehličkou, stavebnice, autíčka, pracovní nářadí a Puzzle.

JEŽÍŠKU, DĚKUJEME!!!

 

19. 12. 2019

Zpěv koled na obci a v kuchyni

Vánoce už jsou opravdu za dveřmi. Vyrobili jsme vánoční přáníčka a andílky, nacvičili koledy a básničky a šli popřát krásné Vánoce na obecní úřad a kuchařkám do kuchyně.

 

 Na nebi létají v podvečer andělé, pod bílou peřinou spí celá zem.

 Šťastné a veselé Vánoce všem

 

                                           přeje   MŠ Ústí

 

06. 01. 2020

Tři králové

Dnes jsme si vyrobili koruny na hlavu a naučili se napsat písmena: K, M, B. Stali se z nás králové, kteří šli obdarovat Ježíška. Naučili jsme se píseň My tři králové jdeme k vám, oblékli si bílé pláště a na hlavu nasadili korunu. Zazpívali jsme a popřáli hodně štěstí a zdraví v roce 2020 na obecním úřadu a v kuchyni.                                                               

 

06. 01. 2020

Mňau a haf

ZIMA, ZIMA, ZIMA VŠUDE JE VELIKÁ, VŠUDE SNÍH, VŠUDE MRÁZ.......... tato  píseň přinesla dětem  zimní pohádku o sněhuláčkovi a mrazíkovi. Děti se seznámily s říkankami a písněmi o sněhulákovi, pověděly si, co se vše dá dělat ze sněhu a co se stane, když zasvítí sluníčko. Seznámily se s důležitou prací kominíků, ukázaly si, jak se vymetá komín, a pomohly dřevorubci pořezat dříví. Také si vysvětlily, co by se mohlo stát, kdyby se v zimě málo oblékaly, a proč se neolizuje sníh a rampouchy.

 

12. 02. 2020

Psí starosti

Pohádka plná písní nás zavedla do domečku k pejskovi, který nechtěl bydlet sám. Hledal vhodného nájemníka, ale na každém mu něco vadilo. Kačenka nosila domů bláto, kočička byla sice pořádná, ale namyšlená, králík hodně dupal a dělal rámus, myška byla sice tichá, ale domeček chtěla rozkousat, blechy byly slušné, ale zase hodně štípaly, proto musel pejsek zavolat zvěrolékaře, aby ho blech zbavil. Nejlepším nájemníkem se stala kamarádka moucha.

 

26. 02. 2020

Karneval

Haló, pane karnevale, račte dále, račte dále…….

Dnešní den si děti velmi užily. Hned ráno si oblékly masky a začaly tancovat, zpívat a dovádět. Karneval byl zahájen představením jednotlivých masek: policisté, smrtky, beruška, víly, princezny, čarodějnice, indián, Batman. Pokračovalo vařením lektvaru a soutěžením, hrami a tancováním. Také jsme byli zatroubit trumpetkami na obecním úřadě a v kuchyni. Dnes nám oběd uvařila krásná kuchařka čertice, to byla dobrota.

 

 02. 06. 2020

Cesta za pokladem

Dnešní den byl zcela výjimečný, neboť jsme se vydali jít hledat poklad. Paní kuchařky nám nachystaly svačiny, maminky daly do batůžků dobrotky a mohli jsme vyrazit. Cesta nebyla jednoduchá, museli jsme překonávat různé úkoly: pouštění lodiček do Bečvy, závodivé hry – hledej svůj batůžek, hod kamenů do řeky co nejdál a nezranit svého kamaráda, sběr lučních květin a vytvoření obrázku bez zakousnutého klíštěte na těle a hlavně hledání pokladu. Tento úkol byl nejtěžší, ale podařilo se. Za každé splnění úkolu jsme byli odměněni – nafukovací balónek, bublifuk, bonbóny, lízátko a hlavně čokoládové penízky. To bylo radosti!!!!

 HRÁM, VÝLETŮM A POCHODOVÝM CVIČENÍM

 3X

 ZDAR, ZDAR, ZDAR!

 

24. 06. 2020

Rozloučení s předškoláky

Milá Anetko a Matýsku,

zdá se, že to bylo včera, když jste poprvé přišli do školky. Několikrát jste uronili slzičku a báli se, že maminka odpoledne nepřijde, ale jak jste více poznávali naši školku, tak už se vám i někdy odpoledne nechtělo jít domů. Vždyť ve školce je moc prima. Dnes jsou z vás už skoro školáci, a proto ve svém životě udělejte krok dál. Čeká vás další nové poznávání. Přejeme Vám, ať si najdete v životě svou cestu a jste šťastní v tom, v čem sami chcete.

 „Lidé nepotřebují vždycky radu. Někdy potřebují ruku, která je podrží. Ucho, které je vyslechne. A srdce, které jim porozumí“.

A tak nám všem přeji, abychom dokázali někdy udržet jazyk za zuby, pevnou ruku, dobrý sluch a obrovské srdce.