Naše aktivity

 

 

 Vítáme Vás ve školním roce 2023 - 2024

 

 

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

21

počet chlapců

 13

počet dívek

   8

 

 

TRVALÝ POBYT

Ústí

10

Janová

1

Val. Polanka 2
Leskovec 4
Seninka 1
Vsetín 3
   
   

 

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 21 dětí. V letošním roce máme 7 dětí s povinným předškolním vzděláváním, 5 dětí 4 - 5 letých, 4 děti 3 - 4 leté a 5 dětí 2-3letých, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

 

02.10.2023

Vyletěl si pyšný drak

Po měsíční adaptaci dětí na nové prostředí mateřské školy, kdy „nové“ děti zjistily, že ve školce je vlastně moc dobře a že maminka vždy pro ně přijde, jsme již mohli zařadit i delší pobyty veku. Dnes jsme zdolali vysoký kopec a učili létat draky, které jsme za pomoci učitelů vyrobili z barevných papírů. To bylo radosti.

 

05.10.2023

Lesněnka Štěstěnka a dubový panáček – divadlo Maringotka

Dnes si děti pomocí pohádky vyzkoušely podzimní zamykání lesa. Seznámily se s lesními zvířátky, zjistily, čím se živí a kde mají své pelíšky. Pohybem znázornily podzimní vítr a povídaly si s papírovým drakem. Na závěr les zamkly, aby měla zvířátka klid na přezimování.