Naše aktivity

Vítáme Vás ve školním roce 2023 - 2024

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

počet chlapců

počet dívek

TRVALÝ POBYT

Ústí

Janová

Val. Polanka 2
Leskovec 4
Seninka 1
Vsetín 3

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 21 dětí. V letošním roce máme 7 dětí s povinným předškolním vzděláváním, 5 dětí 4 - 5 letých, 4 děti 3 - 4 leté a 5 dětí 2-3letých, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

Vyletěl si pyšný drak

Po měsíční adaptaci dětí na nové prostředí mateřské školy, kdy „nové“ děti zjistily, že ve školce je vlastně moc dobře a že maminka vždy pro ně přijde, jsme již mohli zařadit i delší pobyty veku. Dnes jsme zdolali vysoký kopec a učili létat draky, které jsme za pomoci učitelů vyrobili z barevných papírů. To bylo radosti.

Lesněnka Štěstěnka a dubový panáček – divadlo Maringotka

Dnes si děti pomocí pohádky vyzkoušely podzimní zamykání lesa. Seznámily se s lesními zvířátky, zjistily, čím se živí a kde mají své pelíšky. Pohybem znázornily podzimní vítr a povídaly si s papírovým drakem. Na závěr les zamkly, aby měla zvířátka klid na přezimování.

Malovaná pohádka – divadlo Maringotka

Princezna Pastelka si s dětmi zpívala, seznámila s jednoduchými básněmi a procvičovala správný úchop pastelky. Děti si uvolňovaly zápěstí a jemnou motoriku.

Mikulášská nadílka – divadlo Maringotka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězi………………….

Hurá, mikulášská nadílka!!! Přišel k nám Mikuláš s čertem a Andělem. Pan Mikuláš měl velkou knihu, v které bylo napsáno vše o nás – jak jsme šikovní, co vše umíme, jak dokážeme uklízet hračky a mnoho dalšího. Čertík neposeda si s námi zacvičil a Anděl zazpíval nebeskou píseň. Než nám Mikuláš rozdal dárečky, tak jsme mu zazpívali a zarecitovali, co jsme se naučili k rozsvícení vánočního stromu v obci.

Tři medvědi – divadlo Maringotka

Pohádka nás zavedla do hlubokého lesa, kde měli svůj domeček tři medvědi – máma, táta a medvíďátko. S dětmi si povídali, co je větší, menší nejmenší, procvičovali číselnou řadu 1-3, zpívali písně a učili, jak se správně medvěd pohybuje.

Pohádky z kapsy – divadlo Bára

Děti si povídaly s křečkem, liškou, zajícem, vlkem, kosem, kocourkem. Zjistili, čím se živí – jak vypadá zrní, zelenina, jaký má kožich liška, připomenuly si pohádku O červené karkulce, zkusily postavit sněhuláka pro kosa a zazpívaly si písničky.

Karneval

Únor – měsíc karnevalu, radosti a smíchu,

k tanci vyzval král i šašek pohádkovou vílu

Na dnešní karneval přišla Elza, čarodějnice, hasič, výpravčí, Superman, Rocky z Tlapkové patroly, čertík, pavouček Provazníček, sova sněžná, robot, levhart a Batman. Celé dopoledne masky tancovaly, hrály hry a soutěžily. Nechyběly ani odměny a sladkosti.