Naše aktivity

Vítáme Vás ve školním roce 2020 - 2021

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

počet chlapců

počet dívek

TRVALÝ POBYT

Ústí

Hovězí

Janová

Prlov

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 26 dětí. V letošním roce máme 14 dětí s povinným předškolním vzděláváním a 6 mladších 2-3letých dětí dětí, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

21. 09. 2020

O kohoutkovi a slepičce – divadlo Maringotka

Děti se seznámily s klasickou pohádkou O kohoutkovi a slepičce. Zazpívaly si písně o zvířatech a hlavně starší děti pomáhaly s posloupností děje.

12. 10. 2020

Pavouček Čenda – Knihadýlko

Pohádka o pavoučkovi nás dovedla do velmi starého opuštěného domu, kde jsme na půdě našli mnoho zajímavých věcí. Seznámili jsme se s kukačkou žijící ve starých hodinách, která si ráda hrála s pavoučkem a nás naučila prima hru Na ozvěnu.

19. 10. 2020

Divadlo Maringotka – z důvodu šíření Covidu 19 se divadelní představení neuskutečnilo.

22. 10. 2020

Vyletěl si pyšný drak, vyletěldo oblak,………

A opravdu, ve čtvrtek nás přivítalo podzimní sluníčko svými hřejivými paprsky, a tak jsme si ve školce vyrobili papírového draka a šli ho pouštět na vysoký kopec. To byla krása, když se dráčci usmívali a my běželi z kopce dolů.

27. 11. 2020

Zdobení vánočního stromu na zahradě se zpěvem koled a zimních písní.

3. 12. 2020

Mikulášská nadílka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězem a kdo s tebou přišel sem…….

a opravdu, přišel k nám čert, byl celý černý, měl velký pytel a hlavně byl takový neposedný. Pořád dezinfikoval všechny věci, hračky, nábytek a chtěl i nás děti. Když vše uklidil, tak anděl zavolal svým nebeským zvonečkem Mikuláše, který nám přinesl dárečky. Společně jsme si zazpívali zimní písně, povídali si o tom, jak posloucháme své rodiče a vůbec, ale opravdu, VŮBEC, nezlobíme.

17. 12. 2020

Vánoce

Narodil se Ježíšek, koupíme mu kožíšek.

Hodně dlouhý, chlupatý, aby mu byl na paty.

Dnes jsme se proměnili v andělíčky a šli jsme na obecní úřad a do kuchyně zazpívat koledy, zarecitovat básničky a hlavně popřát KRÁSNÉ VÁNOCE. Předali jsme vyrobená přáníčka a svícny. Po návratu do školky nás čekalo velké překvapení. Zatím, co jsme byli na úřadu, Ježíšek nám přinesl pod stromeček dárečky. Našli jsme tam dřevěnou stavebnici Vesnice, Hrad a Nádraží, magnetickou stavebnici, panenky, autíčka, doktorství, pastelky, didaktické pomůcky na procvičování barev a tvarů, tvoření příběhů a také knihy.

Ježíšku, děkujeme!!!!