Naše aktivity

Vítáme Vás ve školním roce 2021 - 2022

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

počet chlapců

počet dívek

TRVALÝ POBYT

Ústí

Janová

Hovězí

Prlov

Leskovec

Seninka

Lužná

Val.Polanka

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 19 dětí. V letošním roce máme 4 děti s povinným předškolním vzděláváním, 6 dětí 4 - 5 letých, 6 dětí 3 - 4 letých a 3 děti 2-3leté, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

16. 09. 2021

Míša Kulička – divadlo Maringotka

Dnes se uskutečnilo první divadelní představení v novém školním roce. Bylo to velké překvapení hlavně pro „nové“ děti. Se zájmem sledovaly, jak se takové divadlo staví a co je k tomu potřeba.

Konečně zvoneček zazvonil a divadlo mohlo začít. Děti si procvičovaly pomocí „Hejného metody“ číselnou řadu 1-10, určovaly, co je více a méně a přiřazovaly barevné kartičky do správných košíků a zkoušely zavázat mašličku – uzlík. Seznámily se s maňásky – medvídkem, Kašpárkem, oslíkem a s prasátky. Zazpívaly si s maňásky lidové písně, které doprovodily i pohybem. Děti si povídaly s medvídkem o tom, co je potřeba mít ve školce, co se ve školce všechno děje, jak se jmenují jednotlivé místnosti a každý si vzpomněl na svou značku – obrázek.

Ve školce je prostě prima!

14. 10. 2021

Podzim v lese – divadlo Maringotka

Dnes nás v divadle přivítala kobylka Žanda a seznámila nás se studánkovou panenkou Žanetkou, které se v lese ztratil třpytivý prstýnek, když uklízela studánku od podzimních lístků. Slíbili jsme panence, že pomůžeme prstýnek hledat. Potkali jsme myšáčka, který bydlel v díře, zajíčka v jamce, mravenečka v mraveništi, medvěda v brlohu, vlka v lese, ježka pod listy. Povídali jsme si se zvířátky, čím se živí a jak se chystají na zimu. Prstýnek jsme našli až u vrány, která nám ho nechtěla dát, ale my ji naučili zpívat, aby se mohla účastnit pěvecké soutěže. Byla ráda a prstýnek pro panenku Žanetku nám dala. S vránou jsme si také povídali o ptácích, kteří odlétají na zimu do teplých krajin. Panenka Žanetka nám moc poděkovala a s její pomocí jsme na zamkli les. Dobrou noc, zvířátka, odemkneme les až na jaře.

21. 10. 2021

Draku, draku, vyleť výše, …..

… ještě výš, ještě výš, neboj se, že mezi mraky zabloudíš, zabloudíš. …… se zpívá v dračí písničce. Ve školce jsme si vyrobili draky a dnes jsme vyzkoušeli, jak létají. Vyšli jsme na kopec a vítr foukal a foukal, až nás málem odnesl. Naštěstí jsme měli pevné provázky a draci nám neuletěli.