Naše aktivity

 

 

 Vítáme Vás ve školním roce 2023 - 2024

 

 

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

21

počet chlapců

 13

počet dívek

   8

 

 

TRVALÝ POBYT

Ústí

10

Janová

1

Val. Polanka 2
Leskovec 4
Seninka 1
Vsetín 3
   
   

 

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 21 dětí. V letošním roce máme 7 dětí s povinným předškolním vzděláváním, 5 dětí 4 - 5 letých, 4 děti 3 - 4 leté a 5 dětí 2-3letých, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

 

02.10.2023

Vyletěl si pyšný drak

Po měsíční adaptaci dětí na nové prostředí mateřské školy, kdy „nové“ děti zjistily, že ve školce je vlastně moc dobře a že maminka vždy pro ně přijde, jsme již mohli zařadit i delší pobyty veku. Dnes jsme zdolali vysoký kopec a učili létat draky, které jsme za pomoci učitelů vyrobili z barevných papírů. To bylo radosti.

 

05.10.2023

Lesněnka Štěstěnka a dubový panáček – divadlo Maringotka

Dnes si děti pomocí pohádky vyzkoušely podzimní zamykání lesa. Seznámily se s lesními zvířátky, zjistily, čím se živí a kde mají své pelíšky. Pohybem znázornily podzimní vítr a povídaly si s papírovým drakem. Na závěr les zamkly, aby měla zvířátka klid na přezimování.

 

09.11.2023

Malovaná pohádka – divadlo Maringotka

Princezna Pastelka si s dětmi zpívala, seznámila s jednoduchými básněmi a procvičovala správný úchop pastelky. Děti si uvolňovaly zápěstí a jemnou motoriku.

 

30.11.2023

Mikulášská nadílka – divadlo Maringotka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězi………………….

Hurá, mikulášská nadílka!!! Přišel k nám Mikuláš s čertem a Andělem. Pan Mikuláš měl velkou knihu, v které bylo napsáno vše o nás – jak jsme šikovní, co vše umíme, jak dokážeme uklízet hračky a mnoho dalšího. Čertík neposeda si s námi zacvičil a Anděl zazpíval nebeskou píseň. Než nám Mikuláš rozdal dárečky, tak jsme mu zazpívali a zarecitovali, co jsme se naučili k rozsvícení vánočního stromu v obci.

 

08.02.2024

Tři medvědi – divadlo Maringotka

Pohádka nás zavedla do hlubokého lesa, kde měli svůj domeček tři medvědi – máma, táta a medvíďátko. S dětmi si povídali, co je větší, menší nejmenší, procvičovali číselnou řadu 1-3, zpívali písně a učili, jak se správně medvěd pohybuje.

 

26.02.2024

Pohádky z kapsy – divadlo Bára

Děti si povídaly s křečkem, liškou, zajícem, vlkem, kosem, kocourkem. Zjistili, čím se živí – jak vypadá zrní, zelenina, jaký má kožich liška, připomenuly si pohádku O červené karkulce, zkusily postavit sněhuláka pro kosa a zazpívaly si písničky.

 

27.02.2024

Karneval

Únor – měsíc karnevalu, radosti a smíchu,

k tanci vyzval král i šašek pohádkovou vílu

Na dnešní karneval přišla Elza, čarodějnice, hasič, výpravčí, Superman, Rocky z Tlapkové patroly, čertík, pavouček Provazníček, sova sněžná, robot, levhart a Batman. Celé dopoledne masky tancovaly, hrály hry a soutěžily. Nechyběly ani odměny a sladkosti.

 

13.03.2024

O Červené Karkulce – divadlo Maringotka

Děti si vyzkoušely hrát divadlo, byly obsazeny do jednotlivých rolí a pomocí veršované pohádky „Kam Karkulko, malá, kam,…..“se proměnily a hrály a hrály.:)

 

19.03.2024

ZŠ Ohrada Vsetín

Základní škola Ohrada pozvala naše „předškoláky“ na seznámení s prostředím školy. Děti zjistily, kde se nachází šatny na převlékání, v jídelně ochutnaly ovocný čaj a také se seznámily s výukou matematiky v první třídě.

 

20.03.2024

Vynášení Morény

Přešla zima, zmizel mráz, jaro přišlo mezi nás. Zas kytici květů máme, jaru za ni zazpíváme.

Ve školce jsme si vyrobili Morény a šli je poslat po řece až do moře, abychom mohli přivítat jaro.

JARO, VÍTEJ!

 

11. 04. 2024

Malí záchranáři

Dnes jsme si spolu s divadelníky povídali o různých úskalích, které můžeme během dne prožít a hlavně, jak se správně zachovat, jak dokázat nejen sobě, ale i druhým pomoci. Seznámili jsme se s telefonními čísly 150, 155, 158, naučili se správně telefonovat – popsat danou situaci, znát své jméno a příjmení, obvazovat bolavé končetiny a resuscitovat – pomocí písně Rolničky.

 

30. 04. 2024

Pálení čarodějnic + „pochodové cvičení“

Hurá, děti, bába letí do povětří na koštěti.

Kdo z vás taky lítá rád, ten s ní může cestovat.

Přivítali jsme čarodějnický týden, povídali si o jaru a magické noci z 30. 04. na 1. 5., proč se staví májky a co znamená pálení čarodějnic. Ty jsme si vyrobili z papíru a špejlí a vypravili se k řece, kde jsme cestou plnili různé pohybové úkoly, hráli si s přírodninami, postavili ohniště a čarodějnice spálili.

 

Duben - květen

Nová terasa

Konečně jsme se dočkali a pan starosta nám předal úplně novou a krásnou terasu – venkovní učebnu. Těšíme se, až si venku dobře zacvičíme, pohrajeme s hračkami, připevníme krmítka pro ptáčky, vytvoříme si malou zahrádku s bylinkami a květinami, o které se budeme pečlivě starat.

 Děkujeme .:)

 

06. 05. 2024

Lesní pohádka – divadlo Bublina

Pohádka nás zavedla do hlubokého lesa. Děti si zopakovaly příběh O Karkulce, Perníkové chaloupce, zazpívaly si písně Travička zelená, Na ty louce zelený, To je zlaté posvícení, Pec nám spadla, Zelení hájové, Ten vsetínský mostek. Děti pomohly Kateřině před ježibabou, princeznu zachránily před vlkem a našly cestu z lesa.

 

14. 05. 2024

Besídka ke Dni matek – divadelní představení O budce

„Když se něco nepovede, i když zlobím malinko, máš mě ráda a já tebe, moje zlatá maminko.“

Maminky jsme překvapili divadelním představením O budce. Převlékli jsme se za různá zvířátka, která chtěla spolu bydlet a hospodařit. Jen velký medvěd se do chaloupky nevešel, a tak zvířátka společnými silami postavila nový velký domeček, aby bylo místo pro všechny.

 

06.06.2024

O dvou námořnicích – divadlo Maringotka

„My jsme námořníci, a to je co říci, zpíváme si námořnické hola hou, překvapíme každého svou odvahou.“

Ahoj, ahoj, ahoj!!!!! Námořníci nás pozvali na krásnou lod jménem Zlatá perla. Seznámili jsme se, co vše musí námořník umět, pomohli jsme vyčistit palubu, naučili se plavat, zachraňovat a zažili jsme i velkou mořskou bouři. Pomocí mapy jsme našli sladký poklad ukrytý v dřevěné truhle. MŇAM

 

13.–14. 6. 2024

Inspekční dny

Ve čtvrtek a v pátek k nám přijela ČŠI ze Zlína. Paní inspektorky jsme přivítali povídáním o studánkách, potocích, řekách i rybnících. Poslechli jsme si hudbu B. Smetany – Vltava, také jsme vyzkoušeli se stuhou v ruce napodobit vodu, kterou jsme slyšeli. Z vršků pet lahví a barevných dřívek jsme postavili potoky a řeky, vyrobili si z papíru rybičky, loďky, parníky a zahráli si na rybáře. Paní inspektorka si s námi také povídala a společně jsme si zazpívali i písně o vodě.

 

21.06.2024

Hasičský den

Místní dobrovolní hasiči nám dnes představili svou práci. Povídali jsme si o různých neštěstích, při kterých pomáhají, koho a co zachraňují. Velitel hasičů nám ukázal celé hasičské auto, vysvětlil, co se k čemu používá a jak. Vyzkoušeli jsme si jak se drží hadice, jak se hasí – strefovali jsme se do plechovek a opravdu nám to šlo. Také jsme si prohlédli auto uvnitř a zahráli, jak jedeme k požáru. Na závěr jsme si poslechli různé zvuky, které auto vydává, a protože bylo velké horko, mohli jsme se proběhnout pod stříkací hadicí.

Dopoledne s hasiči se nám velmi líbilo. :)