Naše aktivity

 

 

 Vítáme Vás ve školním roce 2023 - 2024

 

 

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

21

počet chlapců

 13

počet dívek

   8

 

 

TRVALÝ POBYT

Ústí

10

Janová

1

Val. Polanka 2
Leskovec 4
Seninka 1
Vsetín 3
   
   

 

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 21 dětí. V letošním roce máme 7 dětí s povinným předškolním vzděláváním, 5 dětí 4 - 5 letých, 4 děti 3 - 4 leté a 5 dětí 2-3letých, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

 

02.10.2023

Vyletěl si pyšný drak

Po měsíční adaptaci dětí na nové prostředí mateřské školy, kdy „nové“ děti zjistily, že ve školce je vlastně moc dobře a že maminka vždy pro ně přijde, jsme již mohli zařadit i delší pobyty veku. Dnes jsme zdolali vysoký kopec a učili létat draky, které jsme za pomoci učitelů vyrobili z barevných papírů. To bylo radosti.

 

05.10.2023

Lesněnka Štěstěnka a dubový panáček – divadlo Maringotka

Dnes si děti pomocí pohádky vyzkoušely podzimní zamykání lesa. Seznámily se s lesními zvířátky, zjistily, čím se živí a kde mají své pelíšky. Pohybem znázornily podzimní vítr a povídaly si s papírovým drakem. Na závěr les zamkly, aby měla zvířátka klid na přezimování.

 

09.11.2023

Malovaná pohádka – divadlo Maringotka

Princezna Pastelka si s dětmi zpívala, seznámila s jednoduchými básněmi a procvičovala správný úchop pastelky. Děti si uvolňovaly zápěstí a jemnou motoriku.

 

30.11.2023

Mikulášská nadílka – divadlo Maringotka

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší, kdo tu řinčí řetězi………………….

Hurá, mikulášská nadílka!!! Přišel k nám Mikuláš s čertem a Andělem. Pan Mikuláš měl velkou knihu, v které bylo napsáno vše o nás – jak jsme šikovní, co vše umíme, jak dokážeme uklízet hračky a mnoho dalšího. Čertík neposeda si s námi zacvičil a Anděl zazpíval nebeskou píseň. Než nám Mikuláš rozdal dárečky, tak jsme mu zazpívali a zarecitovali, co jsme se naučili k rozsvícení vánočního stromu v obci.

 

08.02.2024

Tři medvědi – divadlo Maringotka

Pohádka nás zavedla do hlubokého lesa, kde měli svůj domeček tři medvědi – máma, táta a medvíďátko. S dětmi si povídali, co je větší, menší nejmenší, procvičovali číselnou řadu 1-3, zpívali písně a učili, jak se správně medvěd pohybuje.

 

26.02.2024

Pohádky z kapsy – divadlo Bára

Děti si povídaly s křečkem, liškou, zajícem, vlkem, kosem, kocourkem. Zjistili, čím se živí – jak vypadá zrní, zelenina, jaký má kožich liška, připomenuly si pohádku O červené karkulce, zkusily postavit sněhuláka pro kosa a zazpívaly si písničky.

 

27.02.2024

Karneval

Únor – měsíc karnevalu, radosti a smíchu,

k tanci vyzval král i šašek pohádkovou vílu

Na dnešní karneval přišla Elza, čarodějnice, hasič, výpravčí, Superman, Rocky z Tlapkové patroly, čertík, pavouček Provazníček, sova sněžná, robot, levhart a Batman. Celé dopoledne masky tancovaly, hrály hry a soutěžily. Nechyběly ani odměny a sladkosti.

 

13.03.2024

O Červené Karkulce – divadlo Maringotka

Děti si vyzkoušely hrát divadlo, byly obsazeny do jednotlivých rolí a pomocí veršované pohádky „Kam Karkulko, malá, kam,…..“se proměnily a hrály a hrály.:)

 

19.03.2024

ZŠ Ohrada Vsetín

Základní škola Ohrada pozvala naše „předškoláky“ na seznámení s prostředím školy. Děti zjistily, kde se nachází šatny na převlékání, v jídelně ochutnaly ovocný čaj a také se seznámily s výukou matematiky v první třídě.

 

20.03.2024

Vynášení Morény

Přešla zima, zmizel mráz, jaro přišlo mezi nás. Zas kytici květů máme, jaru za ni zazpíváme.

Ve školce jsme si vyrobili Morény a šli je poslat po řece až do moře, abychom mohli přivítat jaro.

JARO, VÍTEJ!

 

11. 04. 2024

Malí záchranáři

Dnes jsme si spolu s divadelníky povídali o různých úskalích, které můžeme během dne prožít a hlavně, jak se správně zachovat, jak dokázat nejen sobě, ale i druhým pomoci. Seznámili jsme se s telefonními čísly 150, 155, 158, naučili se správně telefonovat – popsat danou situaci, znát své jméno a příjmení, obvazovat bolavé končetiny a resuscitovat – pomocí písně Rolničky.